Hledá se ABA asistentka pro chlapce s PAS, který nastupuje do přípravné třídy ZŠ

Pro 6-letého syna s poruchou autistického spektra (PAS) hledáme ABA asistentku a zároveň asistentku pedagoga do přípravné třídy ZŠ.

Již třetím rokem se náš syn učí, vzdělává a rozvíjí podle Aplikované behaviorální analýzy (ABA) pod vedením odborného supervizora a certifikované behaviorální analytičky. Pro syna hledáme asistentku, která má zájem se tuto metodu naučit a dále se v ní rozvíjet. Člověka s otevřeným srdcem a porozuměním k těmto dětem. Asistentku hledáme pouze pro víceletou spolupráci, a to alespoň po dobu, po kterou bude syn navštěvovat přípravný ročník a 1. stupeň základní školy. Asistentka by prozatím se synem trávila 3 dny v týdnu dopoledne ve škole (ZŠ Šlapanice) a učila jej rozvíjet se v dětském kolektivu podle principů ABA, dále by pak trávila 2 dny v týdnu odpolední čas se synem u nás doma (Brno – Královo Pole), kde by dále v terapii pokračovala. Asistentku naučíme základům ABA, a také jednotlivým programům, které syn již zvládá. Tato unikátní metoda pomohla našemu synovi zařadit se do běžného života a pokud jej budeme nadále správně rozvíjet, bude schopen se v životě učit sám, což je naším cílem.

Tato práce je vhodná především pro absolventy pedagogických fakult, ale také pro lidi, pro které je práce s dětmi náplní jejich života. Od asistentky požadujeme důslednost, trpělivost, logické uvažování, vstřícnost, empatický vztah k dětem a velkou touhu naučit se principům ABA a vzdělávat dítě s PAS. Je nutné mít řidičský průkaz skupiny B a vlastní automobil. Nabízíme velmi zajímavou práci pod odborným vedením, velmi zajímavé finanční ohodnocení i za tento částečný úvazek, práci na hlavní/vedlejší pracovní poměr (částečné zaměstnání školským zařízením, částečně rodinou), práci na základní škole s velmi vstřícným jednáním a kladným postojem ke vzdělání těchto dětí.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, prosím, zašlete Váš životopis na emailovou adresu: dr.hrusecka@seznam.cz.