Výuka v kombinovaném studiu dne 19.11.

Vážené studentky, vážení studenti,
výuka v kombinovaném studiu dne 19.11. probíhá ON-LINE synchronní formou. Prosím zkontrolujte si své upol emailové schránky, měli byste tam mít potřebné odkazy od vyučujících.
Děkuji.
K. Jeřábková

Den otevřených dveří – pozvánka

Pozvánka na workshop – “JAK SI USNADNIT VÝUKU: NOVÉ ZPŮSOBY ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ VE VAŠÍ TŘÍDĚ”

Organizace Narativ z Brna zve na dvoudenní workshop vedený inovátorem vzdělávacích systémů Loekem Schoenmakersem, Ph.D. (NL). Workshop je určen pracovníkům ve školství – ředitelům škol, učitelům, asistentům, školním psychologům – ale také akademickým pracovníkům, terapeutům, sociálním pracovníkům a dalším odborníkům, kteří se školami spolupracují.
Více informací a přihlášku naleznete zde: https://www.moznostidialogu.cz/loek

Sbírka Bílá pastelka hledá dobrovolníky

Ve dnech 11. až 13. října proběhne sbírka Bílá pastelka. Sbírka má tradici i dobré jméno (letos je 22. ročník).

Hledáme dobrovolníky, kteří budou prodávat ve dvojicích 100 kusů pastelek, jedna pastelka za 30 Kč. Sbírka bude v tyto dny probíhat od

7:00 do 19:00. Výtěžek sbírky se použije na výukové programy pro zrakově postižené (služby Tyfloservisu, SONS).

Potřebujeme dobrovolníky zvláště pro odpolední, případně pro dopolední prodej. Dobrovolníci nemusí prodávat celý den, pomůže nám i pár hodin.

Dobrovolníků máme nedostatek.

Jako poděkování dobrovolníkům zůstane tričko s logem Bílá pastelka a potvrzení o účasti na akci, které na požádání vystavíme.

Při setkání v Tyfloservisu si domluvíme konkrétní prodejní čas i místo, které Vám bude vyhovovat.

Kontakt:

Bc. Michaela Ševčíková

instruktor sociální rehabilitace

e-mail: sevcikova@tyfloservis.cz

tel: 585 428 111, 608 572 351

Tyfloservis, o.p.s.

I. P. Pavlova 184A/69

779 00 Olomouc

www.tyfloservis.cz

www.bilapastelka.cz

Hledá se student/ka, která by v neděli 12. 9. pomohla se zajištěním workshopu pořádaném Muzeem umění

Hledáme dobrovolníka / y z řad studentů / studentek speciální pedagogiky, který by pomohl se zajištěním workshopu pořádaném Muzeem umění. Workshop se uskuteční tuto neděli 12. 9. na nádvoří Konviktu. Jedná se o doprovod nevidomé aktérky. Dobrovolník by byl zaškolen. V případě zájmu se prosím obraťte na Mgr. Davida Hrbka (T: 585 514 213 | M: 724 334 314, E: hrbek@muo.cz).

Hledá se ABA asistentka pro chlapce s PAS, který nastupuje do přípravné třídy ZŠ

Pro 6-letého syna s poruchou autistického spektra (PAS) hledáme ABA asistentku a zároveň asistentku pedagoga do přípravné třídy ZŠ.

Již třetím rokem se náš syn učí, vzdělává a rozvíjí podle Aplikované behaviorální analýzy (ABA) pod vedením odborného supervizora a certifikované behaviorální analytičky. Pro syna hledáme asistentku, která má zájem se tuto metodu naučit a dále se v ní rozvíjet. Člověka s otevřeným srdcem a porozuměním k těmto dětem. Asistentku hledáme pouze pro víceletou spolupráci, a to alespoň po dobu, po kterou bude syn navštěvovat přípravný ročník a 1. stupeň základní školy. Asistentka by prozatím se synem trávila 3 dny v týdnu dopoledne ve škole (ZŠ Šlapanice) a učila jej rozvíjet se v dětském kolektivu podle principů ABA, dále by pak trávila 2 dny v týdnu odpolední čas se synem u nás doma (Brno – Královo Pole), kde by dále v terapii pokračovala. Asistentku naučíme základům ABA, a také jednotlivým programům, které syn již zvládá. Tato unikátní metoda pomohla našemu synovi zařadit se do běžného života a pokud jej budeme nadále správně rozvíjet, bude schopen se v životě učit sám, což je naším cílem.

Tato práce je vhodná především pro absolventy pedagogických fakult, ale také pro lidi, pro které je práce s dětmi náplní jejich života. Od asistentky požadujeme důslednost, trpělivost, logické uvažování, vstřícnost, empatický vztah k dětem a velkou touhu naučit se principům ABA a vzdělávat dítě s PAS. Je nutné mít řidičský průkaz skupiny B a vlastní automobil. Nabízíme velmi zajímavou práci pod odborným vedením, velmi zajímavé finanční ohodnocení i za tento částečný úvazek, práci na hlavní/vedlejší pracovní poměr (částečné zaměstnání školským zařízením, částečně rodinou), práci na základní škole s velmi vstřícným jednáním a kladným postojem ke vzdělání těchto dětí.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, prosím, zašlete Váš životopis na emailovou adresu: dr.hrusecka@seznam.cz.

Hledá se empatický člověk do logopedické ambulance v Uherském Brodě

Hledám empatického člověka, který má chuť pracovat s radostí v příjemném a motivujícím prostředí mé logopedické ambulance v Uherském Brodě.

Při práci s pacienty Vám budou k ruce pomůcky a materiály z programů Terapie orální pozice, myofunkční terapie, neurovývojové stimulace, hlasové rehabilitace a reedukace, senzo-motorické integrační terapii (točící deska, balanční prkno a labyrint, houpačka, tunely, balanční překážková dráha, podlahové skútry, zátěžové pomůcky, magnetická/tabulová stěna, sluchátka Forbrain..), a také knihovna plná inspirace z domova a hlavně ze zahraničí.

Nabízím Vám i benefity k platu:

– telefon s tarifem neomezeného volání v ČR s internetem
– podporu v dalším vzdělávání a profesním rozvoji
– motivační odměny
– garanci předatestační přípravy

Zároveň požaduji:

– schopnost celostního a empatického přístupu k pacientům,
– motivaci k dalšímu vzdělávání v oblasti klinické logopedie,
– zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost

Atestace v oboru je výhodou.

Nástup je možný od 9/2021. Výše pracovního úvazku 1,00. Ordinační doba od pondělí do čtvtku včetně. Pátek volný – k vašemu profesnímu růstu, nebo k čerpání energie do dalšího pracovního týdne.

Pokud Vás moje nabídka zaujala, zašlete prosím svůj strukturovaný životopis a motivační dopis na zuzana.blazkova@logopediejinak.com

Více o mně a ambulanci zde: www.logopediejinak.com

Zuzana Blažková